Aktualności

Aktualności

12.12.2023

Złota Setka Dolnośląskiego: LG Energy Solution Wrocław na 1 miejscu

strzałka w prawo

5 grudnia w Q Hotel Plus Wrocław Bielany odbyła się uroczysta gala rankingu Złota Setka Dolnośląskiego, podczas której ogłoszono 100 firm z najlepszymi wynikami finansowymi. Na 1 pozycji uplasowała się spółka LG Energy Solution Wrocław, uhonorowana za osiągnięcie największego przychodu netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług w 2022 roku. To pierwszy taki ranking w regionie; wzięło w nim udział kilkuset przedsiębiorców, samorządowców i ludzi związanych z lokalnym rynkiem.

Podczas gali na Bielanach Wrocławskich nagrodzono 10 firm, które zajęły pierwsze miejsca rankingu „Złota Setka Dolnośląskiego”, odgrywając tym samym kluczową rolę w rozwoju województwa. Nagrody zostały przyznane w 3 kategoriach: firmy z przychodami netto w 2022 roku – powyżej 2 mld złotych; od 1 do 2 mld złotych oraz poniżej 1 mld złotych. Spółka LG Energy Solution Wrocław otrzymała 1 miejsce w kategorii powyżej 2 mld złotych.

- Jestem niezmiernie wdzięczny za to wyróżnienie. Historia LG w Polsce sięga roku 1998. Wtedy to grupa LG zdecydowała się zainwestować w Polsce, dokładnie w Mławie. Następnie pojawiliśmy się we Wrocławiu. W 2005-2006 roku wdrażaliśmy i rozwijaliśmy tu wówczas najnowocześniejszą technologię, a mianowicie LCD. Trwało to ponad 15 lat. Następnie doszło do zmiany tej technologi i produkcja skupiła się na bateriach do samochodów elektrycznych. Taka zmiana była możliwa dzięki zaangażowaniu Dolnoślązaków, wrocławian i naszych pracowników. Takie podejście będzie również w przyszłości napędzać polską ekonomię. Widzimy, że nasi klienci i partnerzy również wybierają Wrocław i Dolny Śląsk. Raz jeszcze dziękuję i gratuluję wszystkim laureatom. - mówił Yong Girl Lee, dyrektor działu External Relations w LG Energy Solution Wrocław.

"Gazeta Wrocławska" przy wsparciu Dun&Bradstreet, partnera merytorycznego, stworzyła po raz pierwszy specjalny ranking gospodarczy. "Złota Setka Dolnośląskiego" opiera się wyłącznie na ogólnodostępnych danych ekonomicznych. Do oceny firm organizatorzy wykorzystali informacje zawarte w ich najaktualniejszych sprawozdaniach finansowych za rok 2022.Pozostałe aktualności

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo

Aktualności

22.02.2024

ŚNIADANIA PRASOWE LG ENERGY SOLUTION WROCŁAW...

strzałka w prawo

Aktualności

09.02.2024

Wsparcie dla Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we ...

strzałka w prawo

Aktualności

26.01.2024

LG Energy Solution definiuje cel dalszego rozwoju: wzrost jakościowy...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

LG Energy Solution Wrocław – mała Korea w Polsce...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

Lista 2000 Rzeczpospolitej: LG Energy Solution Wrocław liderem w kategorii Motory...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

Firmy LG Energy Solution i Impact Clean Power Technology podpisały wieloletnią um...

strzałka w prawo

Aktualności

01.12.2023

Zaproszenie na Media Open Day w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

21.11.2023

Innowacyjne Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej...

strzałka w prawo