Aktualności

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki

strzałka w prawo

Tuż za miedzą, w zaprzyjaźnionym Publicznym Przedszkolu Ul w Biskupicach Podgórnych 23 lutego 2024 r. odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki. Prawie 200 przedszkolaków z 8 placówek zaśpiewało muzyczne przeboje znane m.in. z filmowej adaptacji „Akademii Pana Kleksa”. Fundatorem nagród dla wszystkich zespołów była spółka LG Energy Solution Wrocław.

Rozśpiewany czwartek

Po początkowych animacjach i głosowej rozgrzewce rozpoczęła się zasadnicza część imprezy. Na scenie II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki wystąpiły zespoły z 8 placówek przedszkolnych, w sumie gromadząc prawie 200 rozśpiewanych przedszkolaków. Podczas Przeglądu wystąpiły zespoły z: Przedszkola Samorządowego w Ślęzie, Przedszkola Samorządowego w Kobierzycach, Przedszkola Samorządowego w Tyńcu Małym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim, Zespołu Przedszkoli nr 1 we Wrocławiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysokiej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich i chór gospodarzy z Publicznego Przedszkola w Biskupicach Podgórnych.

Po wysłuchaniu 8 zaprezentowanych utworów, wśród których dwukrotnie wybrzmiała piosenka „Witajcie w naszej bajce” z „Akademii Pana Kleksa” ciesząca zarówno przedszkolaków na scenie i widowni oraz dorosłych zebranych na wydarzeniu nadszedł czas na nagrody. Upominki wręczyli przedstawiciele firmy LG Energy Solution Wrocław – Mike Kim, wiceprezes oraz Marta Balcerzak, Managerka działu Corporate Affairs.

- Chcemy nagrodzić Was wszystkich. Za to, że ciężko pracowaliście przed występem i tak pięknie zaśpiewaliście. – mówiła Marta Balcerzak podczas wręczania nagród uczestnikom. – Mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok, na III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki.

Spółka ufundowała nagrody dla wszystkich zespołów. Były to roboty INDI, które służą do nauki podstaw kodowania bez konieczności korzystania z tabletu. Roboty zawierają silikonowe karty do kodowania, które umożliwiają dzieciom naukę poprzez praktyczne działanie i eksperymentowanie.

W Ulu gra muzyka

- Jako przedszkole skupiamy się na tym, by dzieciaki rozwijały się muzycznie, bo wiemy, że muzyka to przecież matematyka, wrażliwość na sztukę, nauka współpracy i wystąpień publicznych, czyli te rzeczy, które w dorosłym życiu się bardzo przydają. – mówi Joanna Polańska, dyrektorka Publicznego Przedszkola Ul w Biskupicach Podgórnych. – Uczymy nie tylko śpiewania, rytmu i pracy z ciałem, ale przede wszystkim współpracy i przestrzegania reguł bycia razem, co w świecie, w którym dzieci siedzą głównie w smartfonach i oglądają bajki w telewizji jest bardzo trudne. – dodaje.

Jak wyjaśnia Polańska, profil przedszkola jest tak skonstruowany, by dzieci miały o wiele więcej kontaktu z muzyką niż w standardowym przedszkolu. Dla starszaków w grupie wiekowej od 4 do 7 lat działa chór, który regularnie koncertuje, również na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Ponadto każde dziecko w przedszkolu w ramach zajęć 2 razy w tygodniu bierze udział w rytmice prowadzonej z czynnym zawodowo muzykiem, a 45 dzieci uczestniczy w spotkaniach chóru, poza głównym programem edukacyjnym placówki.

Chór Przedszkola Ul uczestniczy również w projekcie Śpiewająca Polska, stworzonym dla placówek edukacyjnych i wspierającym rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych. Program prowadzony jest przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu i jest  współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O Publicznym Przedszkolu Ul w Biskupicach Podgórnych

Ufundowane przez spółkę LG Energy Solution Wrocław i wybudowane we współpracy z Gminą Kobierzyce publiczne Przedszkole „Ul” powstało z myślą o pracownikach sąsiadującej z nim firmy, jej spółek siostrzanych, jak i społeczności lokalnej – do przedszkola mogą także uczęszczać dzieci mieszkańców regionu. W przedszkolu, którego wartości wychowawcze opierają się na wzajemnym szacunku, pomocy, współpracy oraz trosce o siebie nawzajem i środowisko, jest miejsce dla 200 maluchów. To wyjątkowa przestrzeń, która łączy pracowników, społeczność lokalną oraz różne kultury – polską, koreańską i ukraińską.Pozostałe aktualności

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowa...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

22.02.2024

ŚNIADANIA PRASOWE LG ENERGY SOLUTION WROCŁAW...

strzałka w prawo

Aktualności

09.02.2024

Wsparcie dla Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we ...

strzałka w prawo

Aktualności

26.01.2024

LG Energy Solution definiuje cel dalszego rozwoju: wzrost jakościowy...

strzałka w prawo

Aktualności

12.12.2023

Złota Setka Dolnośląskiego: LG Energy Solution Wrocław na 1 miejscu...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

LG Energy Solution Wrocław – mała Korea w Polsce...

strzałka w prawo