Aktualności

Aktualności

01.12.2023

Zaproszenie na Media Open Day w LG Energy Solution Wrocław

strzałka w prawo

LG Energy Solution Wrocław jest największym zakładem produkującym baterie do aut elektrycznych w Europie. W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem znajduje się 100 hektarowy, nowoczesny park technologiczny, w którym pracuje ponad 7000 osób, reprezentantów kilkunastu narodowości. Firma produkuje 700 tysięcy baterii EV rocznie, a celem spółki jest produkcja miliona baterii do aut elektrycznych w skali roku. W podwrocławskiej fabryce powstają baterie, które zasilają samochody czołowych światowych marek m.in.: Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Efektem 30-letniego doświadczenia w rewolucyjnej technologii baterii i działalności badawczo-rozwojowej jest 25 tysięcy patentów, co daje spółce pierwsze miejsce na świecie.

Między Polską a Koreą

Jak pisze dr hab. Marcin Jacoby (prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS) w książce pod tytułem "Korea Południowa. Republika żywiołów", Republika Korei to górzysty, wąski półwysep otoczony morzem, zamieszkiwany przez ponad pięćdziesiąt jeden milionów ludzi, którzy nie boją się niczego, a już najmniej ciężkiej pracy. "Gdy wszyscy idą w prawo, oni idą w lewo, gdy ktoś mówi, że coś jest niemożliwe, oni przekornie dowodzą, że wszystko da się zrobić. Są w stanie, tak jak w swoich tradycyjnych daniach, połączyć i wymieszać wszystko ze wszystkim: stare z nowym, twarde z miękkim, wyszukane z pospolitym. Wybuchowi, wylewni i serdeczni. Przywiązani do etykiety, oficjalni i eleganccy. Niewolni od kompleksów wyrosłych z trudnej historii, mimo to uparcie pokazujący światu, że ich kraj jest inny. Inny od wszystkich. Że kroczy swoją własną drogą. Całą naprzód, a najlepiej jeszcze pod prąd. Szybko, bo nie ma czasu."

Jak zatem wygląda praca w koreańskiej firmie w Polsce? Na spotkaniu otwartym z dziennikarzami chcemy porozmawiać o kulturze organizacyjnej, zasadach i regułach obowiązujących w koreańskim środowisku pracy, ale również o możliwościach, które oferuje LG Energy Solution swoim pracownikom. Nasi goście będą mieli okazję zobaczyć takie przestrzenie jak:

  • Przedszkole „Ul” - pierwszą publiczną placówkę na mapie gminy Kobierzyce prowadzoną przez organ inny niż jednostka samorządu terytorialnego. Operatorem placówki jest właśnie LG Energy Solution Wrocław.
  • Emergency Response Centre - centrum reagowania kryzysowego LG Energy Solution Wrocław.
  • Medicover clinic - placówkę medyczną, która ma swoją siedzibę na terenie zakładu pracy LG Energy Solution Wrocław.
  • Learning Centre - nowoczesne centrum szkoleniowe dla pracowników LG Energy Solution Wrocław.
  • Siłownie, kawiarnie oraz restauracje dla pracowników.

Powiemy również o tym, co kryje się za terminami "han", "jeong" i "nunchi". Na koniec nasi goście z Seulu opowiedzą o tym, jakie wrażenie zrobił na nich Wrocław oraz nasz kraj.

Kulturowe i ekonomiczne korzyści dla rozwoju Polski

Korea to jeden z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski spoza Europy, o czym świadczą liczne inwestycje koreańskich firm w naszym kraju. Obecnie działa tu prawie 600 podmiotów z kapitałem koreańskim, a prawie połowa ma siedziby w aglomeracji wrocławskiej i okolicach. Dodatkowo Polska od dłuższego czasu zacieśnia współpracę gospodarczą z Republiką Korei Południowej. W lipcu tego roku minister rozwoju i technologii Waldemar Buda oraz koreański minister handlu, przemysłu i energii Chang-Yang Lee podpisali porozumienie o współpracy w zakresie promocji, handlu i inwestycji, w tym w szczególności wymiany handlowej, promocji inwestycji i współpracy przemysłowej.

Jak podaje Ministerstwo Rozwoju i Technologii Republika Korei Południowej jest bardzo ważnym partnerem gospodarczym Polski, zarówno z punktu widzenia wymiany handlowej, jak i współpracy inwestycyjnej. W ostatnich latach odnotowywany jest bardzo dynamiczny wzrost obrotów handlowych. "W 2022 r. osiągnęły one najwyższą wartość w historii – ponad 10 mld dolarów. Republika Korei była największym azjatyckim inwestorem w Polsce w 2021 r. Wartość koreańskich bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w Polsce na koniec 2021 r. to 4,5 mld dolarów".

Jakie znaczenie dla Dolnego Śląska i całej Polski ma zatem rozwój współpracy z potężnymi koncernami technologicznymi z Korei? Dlaczego tak wiele koreańskich firm gromadzi się na terenie Dolnego Śląska? Jakie kulturowe i ekonomiczne korzyści wynikają z tego dla rozwoju Polski?

Na te oraz inne pytania opowiemy podczas wydarzenia Open Media Day, które odbędzie 7 grudnia 2023 r. w LG Energy Solution Wrocław w Biskupicach Podgórnych.

Wymagana jest pre-rejestracja!

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt na adres email: media@lgensol.com lub na numer telefonu +48 664 919 318. Przedstawiciele mediów otrzymają dostęp do cyfrowych materiałów.

Pozostałe aktualności

Aktualności

24.05.2024

Wspieramy BioHackathon na Politechnice Warszawskiej...

strzałka w prawo

Aktualności

17.05.2024

Awansowaliśmy na 7. miejsce „Listy 500” Rzeczpospolitej...

strzałka w prawo

Aktualności

29.04.2024

LG Energy Solution koncentruje się na wzmocnieniu swojej konkurencyjności...

strzałka w prawo

Aktualności

22.04.2024

Dzień Innowacji w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

19.04.2024

5 projektów CSR od LG Energy Solution wyróżnionych w 22. edycji Raportu Foru...

strzałka w prawo

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowa...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo