Aktualności

Aktualności

27.10.2023

LG Energy Solution Wrocław z 2 nagrodami

strzałka w prawo

W ostatnich dniach października spółka LG Energy Solution Wrocław została nagrodzona podczas 2 wydarzeń. Firma otrzymała statuetkę „Inwestycja w Polsce” oraz wyróżnienie jako jeden z czołowych płatników podatku CIT, który zasila skarb państwa.  

  • Przedstawiciele firmy LG Energy Solution Wrocław odebrali 2 nagrody: tytuł „Inwestycja w Polsce” przyznany przez Dziennik Gazetę Prawną oraz wyróżnienie dla jednego z czołowych płatników podatku CIT za 2022 rok od Minister Finansów.

W środę 25 października podczas gali Dziennika Gazety Prawnej wieńczącej 11 edycję projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” firma otrzymała nagrodę w kategorii „Inwestycja w Polsce”, natomiast w czwartek przedstawiciele odebrali wyróżnienie z rąk Minister Finansów Magdaleny Rzeczkowskiej podczas wydarzenia TOP CIT 2022, które odbyło się 26 października przed południem w gmachu Ministerstwa.

Podczas gali finałowej 11. edycji akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” w środowy wieczór wice-prezes spółki Gun Tai Kim odebrał nagrodę w kategorii „Inwestycja w Polsce”.

- Cieszymy się, że nasza inwestycja została zauważona nie tylko ze względu na jej wielkość, ale również na jej wpływ na rozwój polskiej gospodarki. – mówił Gun Tai Kim. - Inwestycja LG Energy Solution pod Wrocławiem została zrealizowana dzięki ogromnemu wsparciu wielu polskich pracowników, którzy współtworzą najnowszą technologię bateryjną w Polsce po to, aby eksportować ją na cały świat. Dlatego pragnę szczególnie podziękować właśnie im za zaangażowanie i wysiłek wkładany w codzienną pracę. – dodał, odbierając wyróżnienie.

Nagrodzone zostały jeszcze dwie firmy, w kategoriach: „Polska marka” oraz „Polska firma rodzinna”.

Nagrodę podczas gali "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości" odebrał Gun Tai Kim, Senior Vice-President w LG Energy Solution Wrocław

TOP CIT 2022 Ministerstwa Finansów

Drugą nagrodą przyznaną spółce w tym tygodniu jest ministerialne wyróżnienie w kategorii TOP 10 podatników CIT indywidualnych przyznane przez Ministerstwo Finansów.

Wśród pozostałych wyrożnionych znaleźli się m.in. Orlen SA, Grupa Lotos, PZU SA i E.ON Polska SA. Podatek CIT za 2022 rok zapłacony przez firmę LG Energy Solution Wrocław wyniósł 505 mln zł. Firma LG Energy Solution Wrocław jest aktywna w Polsce od 2016 r. O wyborze podwrocławskiej lokalizacji zadecydował dynamiczny rozwój Polski jako jednego z najważniejszych światowych graczy na arenie elektromobilnej. Jest to zdecydowanie wynik przychylnej nowym inwestycjom polityki, otwartej i zaangażowanej w rozwój zrównoważonych technologii.

Nagrodę w Ministerstwie Finansów odebrał Dyrektor Finasowy Yong Kyun Kim.

Na zdjęciu (od lewej): Bartosz Zbaraszczuk, Szef Krajowej Administracji Skarbowej, Yong Kyun Kim, Dyrektor Finansowy LG Energy Solution Wrocław, Magdalena Rzeczkowska, Minister Finansów.Pozostałe aktualności

Aktualności

21.11.2023

Innowacyjne Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej...

strzałka w prawo

Aktualności

17.11.2023

Zbliża się otwarcie Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej...

strzałka w prawo

Aktualności

03.11.2023

3 listopada odbył się pierwszy bezpośredni lot z Wrocławia do Seulu...

strzałka w prawo

Aktualności

31.10.2023

K-weekend: startują loty Wrocław-Seul, LG Energy Solution Wrocław partnerem wydarzenia...

strzałka w prawo

Aktualności

26.10.2023

LG Energy Solution ogłasza wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 r. –...

strzałka w prawo

Aktualności

21.09.2023

LG Energy Solution Wrocław uzyskała certyfikat ISO 37301:2021 – Compliance Management ...

strzałka w prawo

Aktualności

08.09.2023

Podpisaliśmy umowę ramową z Uniwersytetem Wrocławskim...

strzałka w prawo

Aktualności

01.09.2023

MotoClassic 2023 z udziałem LG Energy Solution Wrocław – klasyka z przyszłoś...

strzałka w prawo

Aktualności

22.08.2023

LG Energy Solution Wrocław na MotoClassic 2023 – zobacz to!...

strzałka w prawo