Aktualności

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowane rozwiązania dla systemu zarządzania bateriami EV

strzałka w prawo
  • Firmy będą wykorzystywać zaawansowane technologie BMS (Battery Management System) LG Energy Solution i rozwiązania Snapdragon Digital Chassis w celu opracowania nowych systemów BMS
  • Zaawansowane rozwiązania BMS wykorzystają ponad 80-krotną moc obliczeniową oraz dodatkowe bloki przetwarzania sztucznej inteligencji (AI) układów Snapdragon Digital Chassis System-on-Chips (SoCs)
  • Celem współpracy jest opracowanie zaawansowanych rozwiązań diagnostycznych BMS, które zostaną wdrożone dla globalnych producentów samochodów, stanowiąc ogromną i zróżnicowaną wartość dla klientów
  • LG Energy Solution dostarczy technologię związaną z BMS, opracowaną na podstawie danych empirycznych z ponad 10 000 baterii i wspieraną przez około 7000 patentów związanych z BMS
  • Firma posiada przewagę w dokładności diagnozowania stanu baterii i oszacowywania

SEUL, 10 marca 2024 r. – Firma LG Energy Solution ogłosiła dzisiaj, że zamierza zbadać możliwość współpracy z Qualcomm Technologies, Inc. w celu opracowania zaawansowanych rozwiązań diagnostycznych systemu zarządzania bateriami (BMS). W ramach tej współpracy firmy zamierzają opracować zaawansowane rozwiązania, które łączą oprogramowanie diagnostyczne baterii LG Energy Solution z niektórymi funkcjami i możliwościami platformy Snapdragon® Digital ChassisTM, produktem Qualcomm Technologies, Inc., w celu stworzenia zaawansowanego rozwiązania BMS, które pomaga przedłużyć żywotność baterii pojazdów.

Firmy będą badać rozwój systemu BMS opartego na platformach Snapdragon Digital Chassis, zapewniając moc obliczeniową, ponad 80-krotny wzrost mocy obliczeniowej z dodatkowymi blokami przetwarzania AI stosowanymi do rozwiązań BMS, jednocześnie rozwijając algorytm analizy baterii z wykorzystaniem technologii AI

LG Energy Solution planuje również zbadać rozwój rozwiązań diagnostycznych BMS wspierających sprzęt i oprogramowanie AI na platformie Snapdragon Digital Chassis.

Obecne oprogramowanie BMS działa przy użyciu dedykowanego sprzętu o niskiej wydajności. Dzięki nowemu rozwiązaniu BMS, zaawansowane algorytmy baterii będą mogły działać w czasie rzeczywistym w pojeździe, wykorzystując moc obliczeniową wysokiej wydajności platformy Snapdragon Digital Chassis, która już jest wykorzystywana w pojeździe. Dodatkowo LG Energy Solution zamierza połączyć technologię baterii LG Energy Solution z rozwiązaniami sprzętowymi i oprogramowaniem AI na platformie Snapdragon Digital Chassis, aby dostarczyć zaawansowane funkcje BMS, takie jak funkcje BMS oparte na AI, które nie wymagają komunikacji z serwerem.

- Praca z Qualcomm Technologies ma na celu stworzenie zróżnicowanej wartości dla klientów poprzez umożliwienie diagnozowania stanu zdrowia baterii w czasie rzeczywistym oraz rozwój rozwiązań zarządzania bateriami, które są bezpośrednio powiązane z informacjami o prowadzeniu. - powiedział Hyuksung Chung, wiceprezes Business Development Group w LG Energy Solution.

BMS jest niezbędny do zarządzania bezpiecznym i zdrowym środowiskiem użytkowania baterii przez klientów i konsumentów. Wykorzystuje różne dane związane z bateriami, takie jak prąd, napięcie i temperatura, aby zapewnić optymalną wydajność, co umożliwia także bardziej zaawansowane użytkowanie baterii, takie jak wykrywanie i zapobieganie problemom przed ich wystąpieniem.

Rośnie znaczenie zaawansowanych rozwiązań diagnostycznych baterii; samochody stają się coraz bardziej odzwierciedleniem stylu życia, służąc niejednokrotnie do oglądania filmów, zakupów i korzystania z różnych form rozrywki. Era przyszłych pojazdów elektrycznych, które promują baterie zamiast silników spalinowych, zbliża się na naszych oczach.

LG Energy Solution może się poszczycić niezrównanym przywództwem technologicznym, zabezpieczając 7 000 patentów związanych z BMS oraz rozległymi danymi empirycznymi dotyczącymi użytkowania baterii

Istniejące technologie algorytmów diagnostycznych baterii są opracowywane na podstawie warunków wirtualnych, a nie rzeczywistych danych z baterii, co czyni je mniej dopasowanymi do rzeczywistych środowisk użytkowania. Firma LG Energy Solution zgromadziła wyjątkową wiedzę na temat zarządzania bateriami poprzez proces produkcji baterii dla różnych klientów i współpracę z nimi przez ponad 30 lat. Firma posiada unikalne technologie algorytmów analizy baterii oparte na danych empirycznych, walidowanych krzyżowo, pochodzących z około 100 000 pojazdów elektrycznych i analizy ponad 10 000 baterii eksploatowanych w rzeczywistych warunkach użytkowania. Firma posiada również ponad 7 000 patentów związanych z BMS i może pochwalić się dokładnością wykrywania zagrożeń na poziomie 90%, co stanowi najwyższy wynik w branży.

LG Energy Solution przewiduje, że współpraca z Qualcomm Technologies doprowadzi do dostarczenia klientom bardziej zaawansowanych rozwiązań diagnostycznych baterii, w tym dla głównych globalnych producentów samochodów.

- Wraz ze wzrostem rynku pojazdów elektrycznych wzrasta znaczenie bezpiecznego i zdrowego zarządzania bateriami. - powiedział Chung. - Oczekujemy, że będziemy w stanie pokazać klientom ogromną i zróżnicowaną wartość dla klientów dzięki naszej współpracy z Qualcomm Technologies.

- Cieszymy się, że jesteśmy zaufanym partnerem branży motoryzacyjnej, współpracując z wiodącymi firmami, takimi jak LG Energy Solution, aby rewolucjonizować sposób, w jaki pojazdy wykorzystują i zarządzają energią dla optymalnej wydajności, efektywności i bezpieczeństwa. - powiedział Jason Park, starszy dyrektor ds. marketingu Qualcomm CDMA Technologies Korea. - Czekamy z niecierpliwością na rozwijanie współpracy z LG Energy Solution, aby połączyć nasze doświadczenie i zaangażowanie w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań BMS, które działają na urządzeniach z dużą mocą obliczeniową i są zaprojektowane tak, aby umożliwiać producentom samochodów dostarczanie inteligentnych, bardziej ekologicznych i bardziej zrównoważonych pojazdów.

Snapdragon i Digital Chassis są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Qualcomm Incorporated. Produkty marki Snapdragon są produktami Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jego spółek zależnych.Pozostałe aktualności

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo

Aktualności

22.02.2024

ŚNIADANIA PRASOWE LG ENERGY SOLUTION WROCŁAW...

strzałka w prawo

Aktualności

09.02.2024

Wsparcie dla Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we ...

strzałka w prawo

Aktualności

26.01.2024

LG Energy Solution definiuje cel dalszego rozwoju: wzrost jakościowy...

strzałka w prawo

Aktualności

12.12.2023

Złota Setka Dolnośląskiego: LG Energy Solution Wrocław na 1 miejscu...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

LG Energy Solution Wrocław – mała Korea w Polsce...

strzałka w prawo