Aktualności

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław

strzałka w prawo

W tym tygodniu, 12-13 marca, firma LG Energy Solution Wrocław wzięła udział w 40. edycji Akademickich Targów Pracy Politechniki Wrocławskiej, największym tego typu wydarzeniu na Dolnym Śląsku. Podczas Dnia Inżynierskiego pracownicy działu rekrutacji zebrali 400 aplikacji studentów chętnych podjąć pracę w podwrocławskiej spółce.

Podczas 40. edycji targów, LG Energy Solution Wrocław zaprezentowała się jako jeden z kluczowych wystawców, obok innych renomowanych przedsiębiorstw takich jak m.in. Atlas Betard, Forvia Faurecia, KGHM, Dolby, Intel Technology Poland, LyondellBasell, Nestle Purina, PCC Group, Ryanait Labs, Skanska, Volvo i XEOS. Targi te, będące największym tego typu wydarzeniem w regionie, stanowią doskonałą platformę dla firmy do zaprezentowania swoich programów stażowych, możliwości rozwoju kariery oraz projektów, w które mogą się zaangażować studenci i absolwenci.

To spotkanie połączyło studentów z przedstawicielami biznesu elektromobilnego, a firma LG Energy Solution miała okazję zaprezentować się jako jeden z największych pracodawców Dolnego Śląska, opowiedzieć o możliwościach rozwoju w strukturach firmy i przedstawić aktualne oferty pracy.

Podczas pierwszego dnia poświęcanego inżynierom pracownicy działu rekrutacji LG Energy Solution Wrocław przyjęli ponad 400 aplikacji od studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy chcieliby rozpocząć pracę w podwrocławskiej spółce. Dzięki złożeniu aplikacji chętni uzyskują pierwszeństwo podczas rozpoczęcia rekrutacji w maju – dostaną wtedy specjalne powiadomienie o jej starcie i będą mogli przesyłać swoje kandydatury przed oficjalną publikacją ogłoszeń na platformach rekrutacyjnych.

Dzięki takim inicjatywom jak Dzień Inżynierski oraz Dzień IT ze strefą inżynierską podczas Akademickich Targów Pracy Politechniki Wrocławskiej firma LG Energy Solution Wrocław miała okazję do bezpośredniego dialogu z potencjalnymi kandydatami, udzielania porad zawodowych, a także prezentowania swojej kultury organizacyjnej i wartości, które są fundamentem działalności firmy.

LG Energy Solution Wrocław, jako dynamicznie rozwijająca się firma w branży nowoczesnych technologii, aktywnie uczestniczy w życiu akademickim, oferując studentom nie tylko wiedzę teoretyczną – np. podczas wykładów i warsztatów, ale i praktyczne doświadczenie poprzez płatne programy stażowe. Obecność firmy na Akademickich Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej jest wyrazem zaangażowania w poszukiwanie młodych talentów i budowanie przyszłości opartej na innowacyjności.

Program stażowy #ChargeTheFuture

Program stażowy LG Energy Solution Wrocław powstał z myślą o młodych wkraczających na rynek pracy. Spółka proponuje studentom 3-miesięczny płatny staż pod okiem doświadczonego pracownika firmy, podczas którego studenci mogą zaliczyć praktyki zawodowe. Jako jeden z największych pracodawców w regionie dolnośląskim firma oferuje również uczestnikom programu specjalistyczne szkolenia potwierdzone certyfikatami. Wszystko odbywa się w firmowym miasteczku LG Energy Solution Wrocław, czyli na blisko 100 ha w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, gdzie mieści się jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie.

LG Energy Solution Wrocław prowadzi staże lub praktyki niezbędne do zaliczeń na uczelni.

Praca w LG Energy Solution Wrocław umożliwia rozwój umiejętności zawodowych w każdym obszarze biznesowym firmy. Spółka oferuje formę zatrudnienia opartą na umowie zlecenie na okres od 3 do 6 miesięcy, płatne na podstawie wypracowanych godzin. Po zakończonej umowie fima oferuje najlepszym stażystom pracę na stanowisku technika, operatora, specjalisty czy inżyniera.

Sprawdź oferty stażowe na: https://pracodawcy.pracuj.pl/profile/lgenergysolutionwroclaw,eacifa4,pl#praca-staz-i-rekrutacjaPozostałe aktualności

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowa...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo

Aktualności

22.02.2024

ŚNIADANIA PRASOWE LG ENERGY SOLUTION WROCŁAW...

strzałka w prawo

Aktualności

09.02.2024

Wsparcie dla Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we ...

strzałka w prawo

Aktualności

26.01.2024

LG Energy Solution definiuje cel dalszego rozwoju: wzrost jakościowy...

strzałka w prawo

Aktualności

12.12.2023

Złota Setka Dolnośląskiego: LG Energy Solution Wrocław na 1 miejscu...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

LG Energy Solution Wrocław – mała Korea w Polsce...

strzałka w prawo