Aktualności

Aktualności

29.11.2022

Co w ulu bzyczy? Czyli podsumowanie uroczystości Otwarcia Przedszkola „Ul”

strzałka w prawo

Pół roku temu inwestycja LG Energy Solution Wrocław była wielkim placem budowy. Dzisiaj swoimi kolorowymi zdobieniami na fasadzie, ogromnym placem zabaw o powierzchni równej połowie całego terenu i nowoczesnym salom edukacyjnym sprawia, że rodzice i ich dzieci z uśmiechem przekraczają progi Przedszkola „Ul”.

Zaledwie 6 miesięcy zajęła budowa przedszkola przy ul. Tynieckiej 2 - od momentu wbicia pierwszej łopaty w ziemię do oddania go do użytkowania. Zajęcia wystartowały z początkiem września. W sumie w Przedszkolu jest miejsce dla 200 maluchów.

Uroczyste otwarcie jest zwieńczeniem wysiłku kadry przedszkolnej, rodziców oraz pracy, jaką LG Energy Solution Wrocław konsekwentnie wkłada w swoją misję wspierania rozwoju najmłodszych, szczególnie tych w najbliższej, lokalnej społeczności.

Podczas wydarzenia reprezentanci lokalnych i regionalnych władz, organizacji oraz partnerzy biznesowi mieli możliwość poznania historii Przedszkola „Ul”, i obejrzenia niepublikowanych wcześniej zdjęć ze wszystkich etapów budowy. Gun Tai Kim, COO LG Energy Solution Wrocław, Senior Vice President LG Energy Solution opowiedział o misji i strategii ESG, jaką firma od wielu lat realizuje na Dolnym Śląsku.

Gun Tai Kim, COO LG Energy Solution Wrocław, Senior Vice President LG Energy Solution

Na scenie pojawili się również: Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki oraz Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce Piotr Kopcia, którzy wygłosili przygotowane specjalnie na tę okazję przemówienia.

– Przedszkole „Ul” jest doskonałym przykładem realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreślił Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk. – To znakomita nowina, że będzie ono otwarte nie tylko dla pracowników firmy. Wydawałoby się to takie proste - firma inwestuje, więc dba o swoich pracowników i ich dzieci - ale w tym przypadku troska jest szersza.

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk

– To pierwsza tego typu inwestycja na terenie powiatu wrocławskiego – przedszkole stworzone przez firmę zajmującą się produkcją. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że ta wyjątkowa inicjatywa powstała w zaledwie 6 miesięcy. – powiedział Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki

– Przedszkole to miejsce szczególne - tutaj kształtują się pierwsze postawy młodych ludzi, za których edukację jesteśmy odpowiedzialni. Spośród wszystkich przedszkoli na terenie Gminy, Przedszkole „Ul” jest pierwszym publicznym prowadzonym przez biznes. Kiedy przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław pierwszy raz zwrócili się do nas z propozycją jego stworzenia, przyjęliśmy to z wielkim entuzjazmem. – mówił Piotr Kopeć.

Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce Piotr Kopeć

Wyrazy uznania ze strony przedstawicieli władz lokalnych zwieńczyła wizyta szczególnych gości. W centrum uwagi znalazły się przedszkolaki. Dzięki wsparciu rodziców i kadry przedszkolnej dzieci swoimi kreacjami nawiązującymi do nazwy przedszkola, zaskoczyły wszystkich zgromadzonych w auli. „Pszczółki”, jedna z grup uczęszczających do Przedszkola „Ul”, za swoją odwagę zostały nagrodzone wyjątkowymi prezentami.

Przedszkole „Ul” powstało z myślą o naszych pociechach - dzieciach naszych Pracowników, a także naszej lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy ich wspierać, mieć realny wpływ na ich komfort i bezpieczeństwo życia. Zgodnie ze swoją pozycją największego prywatnego pracodawcy regionu, LG Energy Solution dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pracownikom jak najlepsze środowisko pracy i wygodę w codziennym życiu, a także wypełniać swoje obowiązki wobec społeczności - mówił COO LG Energy Solution Wrocław Gun Tai Kim podczas oficjalnej przemowy.

Otwarcie przedszkole zakończyła uroczystość przecięcia białej wstęgi i pamiątkowe zdjęcie na tle wejścia do budynku, które symbolicznie przypieczętowały powstanie tego wyjątkowego miejsca na mapie Dolnego Śląska.

Od lewej: Yong Girl Lee, Business Support Director LG Energy Solution Wrocław, Piotr Kopeć, Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce, Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego, Gun Tai Kim, COO LG Energy Solution, Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, Maria Wilk, Sekretarz Gminy Kobierzyce, Piotr Dytko, członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Zgodnie z wizją ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance – środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) „We CHARGE toward a better future”, LG Energy Solution Wrocław dąży do bycia firmą coraz bardziej przyjazną środowisku: stawia klimat na pierwszym miejscu, wypełnia obowiązki społeczne i kształtuje zrównoważoną przyszłość – globalnie i lokalnie. Wkład w dobrostan pracowników oraz społeczności lokalnej urzeczywistniają m.in. nowe inwestycje, w tym budowa przedszkola „Ul”, uruchomienie wewnętrznej jednostki straży pożarnej czy zaangażowanie w rozbudowę infrastruktury drogowej w regionie. 

Pozostałe aktualności

Aktualności

29.05.2023

LG Energy Solution i Hyundai Motor Group zakładają spółkę Joint Venture produkującą og...

strzałka w prawo

Aktualności

22.05.2023

Dzień Otwarty w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

18.05.2023

LG Energy Solution Wrocław sponsorem głównym 20-lecia Koreanistyki na UAM...

strzałka w prawo

Aktualności

16.05.2023

LG Energy Solution Wrocław w Top 10 rankingu Lista 500 dziennika Rzeczpospolita...

strzałka w prawo

Aktualności

12.05.2023

ChargeTheFuture! Start programu stażowego w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

05.05.2023

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

26.04.2023

Piąty z rzędu kwartalny wzrost przychodów LG Energy Solution...

strzałka w prawo

Aktualności

25.04.2023

10 projektów CSR LG Energy Solution Wrocław w 21. edycji raportu Forum Odpowiedzialneg...

strzałka w prawo

Aktualności

25.04.2023

LG Energy Solution Wrocław na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym...

strzałka w prawo

Aktualności

21.04.2023

Europejski komisarz ds. środowiska z wizytą w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo