Aktualności

Aktualności

17.11.2023

Zbliża się otwarcie Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej

strzałka w prawo

Już 21 listopada będzie miało miejsce otwarcie Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej. Wrocławska uczelnia i firma LG Energy Solution Wrocław, jeden z fundatorów Laboratorium i partner wydarzenia, zapraszają na ceremonię oraz towarzyszące jej wykłady i aktywności.

We wtorek 21 listopada o godz. 11. rozpocznie się ceremonia otwarcia Laboratorium Elektromobilności na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Spółka LG Energy Solution Wrocław wsparła Politechnikę Wrocławską w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca – firma przekazała ponad 600 000 PLN na wyposażenie. W Laboratorium Elektromobilności znajdziemy 5 stanowisk badawczych opartych na najnowocześniejszej bazie sprzętowej. Laboratorium będzie służyło studentom Wydziału Elektrycznego, szczególnie tym, którzy studiują nowy, bo otwarty w roku akademickim 2021/22, kierunek Elektromobilność. W sumie to 222 osoby.

Oprócz przecięcia symbolicznej wstęgi i zaproszenia gości do nowej przestrzeni innowacji w agendzie wydarzenia znalazły się również wykłady prowadzone przez pracowników uczelni. Dr Weronika Urbańska wygłosi wykład „W poszukiwaniu surowców – ziemskie sposoby na pozyskiwanie zasobów kosmicznych”, dr hab. inż. Grzegorz Tarchała, prof. Uczelni opowie o „Elektronicznym przetwarzaniu energii”, a ekspert z firmy LG Energy Solution Wrocław, Marcin Staśko z prelekcją „Big Bang Factory: co połączyło nowe technologie i przemysł, czyli o inteligentnej fabryce”. Oprócz wykładów na gości czekać będą przedstawiciele kół naukowych. Będzie można również wziąć udział w wyścigach zdalnie sterowanych aut elektrycznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ceremonii otwarcia Laboratorium Elektromobilności i odwiedzenia tej inspirującej przestrzeni. Szczerze wierzymy, że już niedługo usłyszymy wiele dobrego o efektach pracy studentów Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej. 

Przeczytaj artykuł o przekazaniu funduszy przez LG Energy Solution Wrocław: https://lgensol.pl/lg-energy-solution-wroclaw-ufunduje-laboratorium-elektromobilnosci/Pozostałe aktualności

Aktualności

24.05.2024

Wspieramy BioHackathon na Politechnice Warszawskiej...

strzałka w prawo

Aktualności

17.05.2024

Awansowaliśmy na 7. miejsce „Listy 500” Rzeczpospolitej...

strzałka w prawo

Aktualności

29.04.2024

LG Energy Solution koncentruje się na wzmocnieniu swojej konkurencyjności...

strzałka w prawo

Aktualności

22.04.2024

Dzień Innowacji w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

19.04.2024

5 projektów CSR od LG Energy Solution wyróżnionych w 22. edycji Raportu Foru...

strzałka w prawo

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowa...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo