Aktualności

Aktualności

17.11.2023

Zbliża się otwarcie Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej

strzałka w prawo

Już 21 listopada będzie miało miejsce otwarcie Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej. Wrocławska uczelnia i firma LG Energy Solution Wrocław, jeden z fundatorów Laboratorium i partner wydarzenia, zapraszają na ceremonię oraz towarzyszące jej wykłady i aktywności.

We wtorek 21 listopada o godz. 11. rozpocznie się ceremonia otwarcia Laboratorium Elektromobilności na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Spółka LG Energy Solution Wrocław wsparła Politechnikę Wrocławską w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca – firma przekazała ponad 600 000 PLN na wyposażenie. W Laboratorium Elektromobilności znajdziemy 5 stanowisk badawczych opartych na najnowocześniejszej bazie sprzętowej. Laboratorium będzie służyło studentom Wydziału Elektrycznego, szczególnie tym, którzy studiują nowy, bo otwarty w roku akademickim 2021/22, kierunek Elektromobilność. W sumie to 222 osoby.

Oprócz przecięcia symbolicznej wstęgi i zaproszenia gości do nowej przestrzeni innowacji w agendzie wydarzenia znalazły się również wykłady prowadzone przez pracowników uczelni. Dr Weronika Urbańska wygłosi wykład „W poszukiwaniu surowców – ziemskie sposoby na pozyskiwanie zasobów kosmicznych”, dr hab. inż. Grzegorz Tarchała, prof. Uczelni opowie o „Elektronicznym przetwarzaniu energii”, a ekspert z firmy LG Energy Solution Wrocław, Marcin Staśko z prelekcją „Big Bang Factory: co połączyło nowe technologie i przemysł, czyli o inteligentnej fabryce”. Oprócz wykładów na gości czekać będą przedstawiciele kół naukowych. Będzie można również wziąć udział w wyścigach zdalnie sterowanych aut elektrycznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ceremonii otwarcia Laboratorium Elektromobilności i odwiedzenia tej inspirującej przestrzeni. Szczerze wierzymy, że już niedługo usłyszymy wiele dobrego o efektach pracy studentów Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej. 

Przeczytaj artykuł o przekazaniu funduszy przez LG Energy Solution Wrocław: https://lgensol.pl/lg-energy-solution-wroclaw-ufunduje-laboratorium-elektromobilnosci/Pozostałe aktualności

Aktualności

21.11.2023

Innowacyjne Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej...

strzałka w prawo

Aktualności

03.11.2023

3 listopada odbył się pierwszy bezpośredni lot z Wrocławia do Seulu...

strzałka w prawo

Aktualności

31.10.2023

K-weekend: startują loty Wrocław-Seul, LG Energy Solution Wrocław partnerem wydarzenia...

strzałka w prawo

Aktualności

27.10.2023

LG Energy Solution Wrocław z 2 nagrodami...

strzałka w prawo

Aktualności

26.10.2023

LG Energy Solution ogłasza wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 r. –...

strzałka w prawo

Aktualności

21.09.2023

LG Energy Solution Wrocław uzyskała certyfikat ISO 37301:2021 – Compliance Management ...

strzałka w prawo

Aktualności

08.09.2023

Podpisaliśmy umowę ramową z Uniwersytetem Wrocławskim...

strzałka w prawo

Aktualności

01.09.2023

MotoClassic 2023 z udziałem LG Energy Solution Wrocław – klasyka z przyszłoś...

strzałka w prawo

Aktualności

22.08.2023

LG Energy Solution Wrocław na MotoClassic 2023 – zobacz to!...

strzałka w prawo