Aktualności

Aktualności

09.02.2024

Wsparcie dla Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we Wrocławiu

strzałka w prawo

Firma LG Energy Solution Wrocław przekazała w środę 7 lutego darowiznę na rzecz Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we Wrocławiu. Sprzęt zapewniony przez spółkę umożliwi dalszą edukację i podniesie codzienny komfort młodzieży szkolnej, podopiecznych Centrum.

Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu zapewnia dzieciom i młodzieży rozwój i opiekę w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Zajęcia w Centrum skierowane są do dzieci uczących się na poziomie szkoły podstawowej (6-16 lat), a pobyt w Centrum jest bezpłatny.

- Dziś przekazaliśmy wrocławskiemu Centrum sprzęt AGD  oraz laptopy. Dzięki zorganizowanemu wsparciu spółka LG Energy Solution Wrocław chce przyczynić się do poprawy warunków uczenia się dzieci, podopiecznych Centrum. – podsumowała Klaudia Piątek, PR/CSR Manager w LG Energy Solution Wrocław. – Młodzi to przyszłość; w naszej strategii kierujemy się ideą  „we charge the future” i właśnie takimi działaniami staramy się tworzyć lepszą przyszłość dla wszystkich. – podkreśliła Piątek. – Cieszymy się również, że mogliśmy pomóc lokalnie i wesprzeć tak ważną miejską inicjatywę.

Podopieczni Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we Wrocławiu, wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza - ks. Mateusz Gliwa, kierowniczka Centrum - Natalia Nahajowska (czwarta od lewej) oraz pracownicy działu PR/CSR w LG Energy Solution Wrocław

- Nasze popołudniowe zajęcia mają charakter wyrównujący, pomagamy odrabiać lekcje, uczymy się wspólnie do sprawdzianów. Zakres działań  mamy szeroki – uczymy wszystkich przedmiotów szkolnych, a pomagają nam przede wszystkim wolontariusze Dla przykładu , Julia – nasza wolontariuszka - przychodzi pomagać w języku angielskim, a we wtorki prowadzimy wspólnie zajęcia plastyczne.  – mówiła Natalia Nahajowska, Kierowniczka Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu. – Podczas ferii zimowych i wakacji Centrum organizuje dzienne atrakcje dla dzieci tj. wyjścia do kin, muzeów czy warsztaty kulinarne. – dodała Nahajowska.

Podopieczni Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO to dzieci z rodzin, które znalazły się w trudniejszej sytuacji.

- Do naszego Centrum przychodzą dzieciaki skierowane najczęściej przez pedagoga szkolnego; żeby wyrównać poziom w nauce i otrzymać wsparcie. Dziennie mamy pod opieką ok. 12 dzieci. Mogą u nas każdego dnia zjeść ciepły posiłek. Czasem to ich jedyna okazja, żeby coś zjeść w ciągu dnia. – mówiła kierowniczka Centrum.

Dzieci z zapałem odpakowały przekazany sprzęt, komentując każdy nowy przedmiot. Kiedy emocje opadły, dzieci, wolontariusze Centrum oraz pracownicy usiedli do stołu.

- Ta świetlica to jak rodzina! – usłyszeliśmy od Oli, jednej z podopiecznych Centrum. 

Firma społecznie zaangażowana

Marka LG Energy Solution uważa aktywność za motyw przewodni społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Koncentrując się na trzech głównych kierunkach – wspólna odpowiedzialność, odpowiedzialność społeczna, odpowiedzialność środowiskowa – spółka dąży do wprowadzenia pozytywnych zmian dla środowiska, społeczeństwa i przyszłych pokoleń.

LG Energy Solution angażuje się w rozwój społeczności lokalnych, które na co dzień towarzyszą działalności firmy na całym świecie. Oprócz wspierania grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej, firma stara się promować rozprzestrzenianie się zielonej energii i poprawiać warunki życia w swoim regionie.Pozostałe aktualności

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo

Aktualności

22.02.2024

ŚNIADANIA PRASOWE LG ENERGY SOLUTION WROCŁAW...

strzałka w prawo

Aktualności

26.01.2024

LG Energy Solution definiuje cel dalszego rozwoju: wzrost jakościowy...

strzałka w prawo

Aktualności

12.12.2023

Złota Setka Dolnośląskiego: LG Energy Solution Wrocław na 1 miejscu...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

LG Energy Solution Wrocław – mała Korea w Polsce...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

Lista 2000 Rzeczpospolitej: LG Energy Solution Wrocław liderem w kategorii Motory...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

Firmy LG Energy Solution i Impact Clean Power Technology podpisały wieloletnią um...

strzałka w prawo

Aktualności

01.12.2023

Zaproszenie na Media Open Day w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

21.11.2023

Innowacyjne Laboratorium Elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej...

strzałka w prawo