Aktualności

Aktualności

01.07.2022

Wielki sukces EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław

strzałka w prawo

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław najlepiej podsumowują liczby: 2 tysiące uczestników, 5,5 tysiąca przejechanych kilometrów, 27 godzin jazd i ponad 1,5 tysiąca przejazdów testowych. Dwa dni na Torze Modlin na dobre zapiszą się w historii polskiej motoryzacji, a przede wszystkim – w historii elektromobilności.

Festiwal elektromobilności

Elektromobilność i zeroemisyjny transport są już nie tylko nowoczesnym trendem, a auta elektryczne kaprysem – z dnia na dzień stają się podwalinami dla czystego powietrza i zdrowego środowiska. Dowodem na ich ekspansję i nabieranie coraz większego znaczenia było EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, wydarzenie promujące elektromobilność, które odbyło się w dniach 24-25 czerwca na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem dyrektora Business Support Department LGESWA Yong Girl Lee oraz dyrektora zarządzającego PSPA Macieja Mazura, rozpoczęło dwudniowy festiwal samochodów elektrycznych, jazd testowych i wrażeń dostarczanych przez elektromobilność.

- Elektromobilność rozwija się coraz szybciej. Obserwujemy rosnące zainteresowanie autami elektrycznymi, co potwierdza także rozwój naszej firmy. Jako europejski lider w produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, z dumą wspieramy inicjatywy, które realnie wpływają na przyszłość elektromobilności i zeroemisyjności. Jedną z nich jest właśnie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław - mówił podczas otwarcia pan Yong Girl Lee.

Power up with LG Energy Solution Wrocław

Pierwszy dzień EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław był wypełniony wywiadami, prelekcjami i – przede wszystkim – testami aut elektrycznych. Tor Modlin pękał w szwach! My również skorzystaliśmy z możliwości zaprezentowania naszej firmy szerszej publiczności – w przygotowanej przez nas strefie EKO każdy uczestnik wydarzenia mógł obejrzeć ekspozycję naszych baterii – od celli, przez moduły do packów z bateriami, a także posłuchać o tajnikach elektromobilności i… pozytywnie się naładować - odpocząć na leżaku i napić się kawy.

Drugi dzień wydarzenia dostarczył uczestnikom jeszcze więcej pozytywnych wrażeń! Open Day wypełniony był prezentacjami pojazdów elektrycznych, road show z udziałem EV Klub Polska, wyścigami i testami elektryków. Naszą strefę EKO odwiedzili wyjątkowi goście – m.in. przedstawiciele Ambasady Republiki Korei w Polsce, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławkiej. Gospodarzem spotkań był Business Support Director – p. Yong Girl Lee, który opowiadał o procesie produkcyjnym i bateriach LG Energy Solution.

Po uroczystym otwarciu drugiego dnia wydarzenia, na Torze Modlin odbył się II Zlot samochodów elektrycznych prowadzony przez auta napędzane naszymi bateriami! Byliśmy dumni, mogąc stać na czele tych, którzy razem z nami rozwijają elektromobilność w Polsce.

Nie zabrakło również czasu na rozmowy o transporcie zeroemisyjnym – Dagmara Kowalska z radia Chilli Zet w rozmowie z p. Yong Girl Lee pytała o przyszłość branży i nastawienia Polaków do aut elektrycznych.

- Polska staje się kluczowym graczem na globalnym rynku elektromobilności. To zasługa nie tylko coraz większej świadomości i zainteresowania kupnem auta elektrycznego, ale też ogromny hub produkcyjny komponentów do elektryków. Już dziś widzimy, że ten ekosystem, który powstał wraz z pojawieniem się LG Energy Solution we Wrocławiu cały czas się rozwija i firm w łańcuchu wartości działających w Polsce jest coraz więcej – skomentował Business Support Director w LG Energy Solution Wrocław.

„Elektryki są super!”

Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu. Właśnie te wartości staraliśmy się promować podczas wydarzenia na Torze Modlin.

- Wierzymy, że EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, którego byliśmy częścią, zapoczątkuje więcej tego typu inicjatyw i zachęci do użytkowania aut elektrycznych – mówiła Agata Marcinkiewicz, rzeczniczka prasowa LG Energy Solution Wrocław. – Pamiętajcie: elektryki są super! – dodała.

Pozostałe aktualności

Aktualności

25.11.2022

Przy LG Energy Solution Wrocław powstało przedszkole publiczne. Trwa rekrutacja dzieci...

strzałka w prawo

Aktualności

28.10.2022

Serce dla ZOL. Wsparcie LG Energy Solution Wrocław dla potrzebujących dzieci  ...

strzałka w prawo

Aktualności

28.09.2022

Dzień Otwarty w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.09.2022

LG Energy Solution Wrocław z prestiżowym tytułem na Kongresie Nowej Mobilności...

strzałka w prawo

Aktualności

09.09.2022

LG Energy Solution Wrocław partnerem Kongresu Nowej Mobilności 2022...

strzałka w prawo

Aktualności

31.08.2022

LG Energy Solution i Honda tworzą w USA spółkę joint venture...

strzałka w prawo

Aktualności

05.08.2022

Grupa parlamentarna Polska – Republika Korei z wizytą w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

05.08.2022

LG Energy Solution dąży do osiągnięcia pełnej neutralności węglowej...

strzałka w prawo

Aktualności

29.07.2022

LG Energy Solution wspiera i nargadza lokalnych dostawców...

strzałka w prawo

Aktualności

22.07.2022

LG Energy Solution zacieśnia współpracę z Fordem, zwiększając produkcję baterii...

strzałka w prawo