Aktualności

Aktualności

28.10.2022

Serce dla ZOL. Wsparcie LG Energy Solution Wrocław dla potrzebujących dzieci  

strzałka w prawo

Na co dzień wspieramy rozwój branży elektromobilnej, dostarczając blisko 700 000 baterii, które napędzają auta elektryczne. W swoich obowiązkach nie zapominamy jednak o wsparciu potrzebujących z lokalnych społeczności. Dlatego, kiedy Zakład Opiekuńczo-Lecznicy (ZOL) w Wierzbicach zwrócił się do nas o wsparcie, zareagowaliśmy natychmiast.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w Wierzbicach, jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej długoterminowej zlokalizowanym zaledwie kilka kilometrów od LG Energy Solution Wrocław. Celem ZOL-u dla Dzieci jest udzielanie kompleksowej opieki medycznej chorym – dzieciom i młodzieży z upośledzeniem zdolności do samodzielnego poruszania się, gdy nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, a wymagają opieki. Zakład potrzebuje nieustannego wsparcia – dlatego też dołożyliśmy do niego swoją cegiełkę.

Wolontariusze LG Energy Solution Wrocław podczas działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i estetyki przestrzeni wokół ZOL

Biorąc pod uwagę, że wrzesień i październik to miesiące, w których odbywają się coroczne akcje sprzątania świata, LG Energy Solution Wrocław zaplanowało akcję CSR, która mogłaby jednocześnie wesprzeć dwa obszary: środowisko i potrzebujących z lokalnej społeczności. W związku z tym firma zakupiła narzędzia, które mogą przysłużyć się zarówno środowisku, jak i ośrodkowi i jego mieszkańcom: rozdrabniacz do gałęzi wspierający sezonowe porządki ogromnego terenu parku wokół ZOL oraz ławki ogrodowe wspomagające rehabilitację podopiecznych zakładu.

Pracownicy LG Energy Solution Wrocław również nie pozostali obojętni. W roli wolontariuszy. udali się do Wierzbic i pomogli uporządkować rozległy teren parku wokół budynku. Ich wysiłki przerosły najśmielsze oczekiwania i, co ważniejsze, przyniosły zauważalne efekty. Przestrzeń wokół parku stała się bardziej estetyczna, uporządkowana i dostosowana do potrzeb dzieci mieszkających w ośrodku.

Uporządkowanie przestrzeni, wyrzucenie zbędnych śmieci i zamontowanie nowych ławek nie tylko wpływają na jakość i poprawę komfortu mieszkańców, ale także minimalizują ryzyko ewentualnych wypadków. Cieszymy się, że tym samym LG Energy Solution Wrocław taką akcją mogło wesprzeć wiele różnych obszarów – m.in. środowisko, jak i bezpieczeństwo dzieci.

Park wokół ZOL po uporządkowaniu i zamontowaniu nowych ławek

Pozostałe aktualności

Aktualności

17.03.2023

LG Energy Solution Wrocław na największych targach pracy w regionie ...

strzałka w prawo

Aktualności

08.02.2023

LG Energy Solution Wrocław członkiem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego...

strzałka w prawo

Aktualności

18.01.2023

Global Battery Alliance wprowadza pierwszy na świecie Paszport Bateryjny...

strzałka w prawo

Aktualności

21.12.2022

LG Energy Solution Wrocław wspiera studentów Koreanistyki UAM...

strzałka w prawo

Aktualności

20.12.2022

LG Energy Solution Wrocław liderem rankingu „Lista 2000” w kategorii Motoryzacja...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2022

LG Energy Solution Wrocław ufunduje Laboratorium Elektromobilności...

strzałka w prawo

Aktualności

29.11.2022

Co w ulu bzyczy? Czyli podsumowanie uroczystości Otwarcia Przedszkola „Ul”...

strzałka w prawo

Aktualności

25.11.2022

Przy LG Energy Solution Wrocław powstało przedszkole publiczne. Trwa rekrutacja dzieci...

strzałka w prawo

Aktualności

28.09.2022

Dzień Otwarty w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo