Biuro prasowe

Aktualności

27.07.2022

LG Energy Solution i Huayou Recycling podpisują porozumienie w celu usprawnienia recyklingu zużytych baterii

Wspólne przedsięwzięcie dwóch firm ma na celu stworzenie zamkniętego łańcucha dostaw do 2022 r. Producent baterii łączy siły z największą na świecie rafinerią kobaltu w celu stworzenia systemu zamkniętego obiegu dla recyklingu kluczowych materiałów do produkcji baterii.

 

LG Energy Solution podpisało Protokół Ustaleń (ang. Memorandum of Understanding, MoU) w sprawie utworzenia spółki joint venture z chińskim Zhejiang Huayou Recycling Technology Co, Ltd („Huayou Recycling”, spółką zależną Huayou Cobalt), jednym z największych rafinatorów kobaltu na świecie.

 

Producent baterii zamierza ściśle współpracować z chińską spółką, aby przyspieszyć recykling kluczowych materiałów do produkcji baterii. Wspólne przedsięwzięcie obu firm pomoże stworzyć zamknięty łańcuch dostaw w Chinach. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na akumulatory do pojazdów elektrycznych.

 

LG Energy Solution i Huayou Recycling planują sfinalizować wspólny projekt do końca roku. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie między Koreą Południową a Chinami.
Odpady akumulatorowe pochodzące z zakładu LG Energy Solution w Nanjing, jak również zużyte baterie zebrane przez Huayou Recycling, będą dostarczane do utworzonej spółki joint venture. Tam pozyskane z recyklingu metale zostaną przetworzone na prekursory i dostarczone z powrotem do zakładu LG Energy Solution.

 

– Wprowadzenie obiegu zamkniętego ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia zrównoważonych i stabilnych dostaw baterii – powiedział Youngsoo Kwon, CEO LG Energy Solution. – LG Energy Solution cały czas dąży do zwiększenia swojej przewagi konkurencyjnej w zakresie kosztów surowców i dostaw. Wpisuje się także w rozwój inicjatywy ESG poprzez zagwarantowanie dostaw baterii przy jednoczesnym ograniczeniu ilości odpadów – dodał.

 

– MoU, wykorzystując przywództwo Huayou Recycling w technologii recyklingu baterii i zasobów, a także dominację LG Energy Solution w globalnym sektorze baterii, zapewnia kontynuację naszej bieżącej współpracy w branży. Dzięki temu obie firmy będą wywierać pozytywny wpływ na ustanowienie zintegrowanego modelu zamkniętego obiegu, który angażuje przyjazne dla środowiska surowce do produkcji baterii – poinformował Chen Xuehua, prezes Huayou Cobalt.

 

LG Energy Solution dąży do rozwoju czystych technologii i wraz z LG Chem zainwestowało łącznie 60 mld KRW w celu nabycia 3 proc. udziałów w Li-Cycle, firmie z Toronto zajmującej się recyklingiem baterii litowo-jonowych. Firma podpisała również długoterminowe umowy na dostawy z SQM z Chile i Vulcan Energy z Niemiec.

strzałka w prawo