Aktualności

Aktualności

26.04.2023

Piąty z rzędu kwartalny wzrost przychodów LG Energy Solution

strzałka w prawo

W pierwszym kwartale 2023 roku LG Energy Solution uzyskało przychody w wysokości 8.7 bilionów KRW. Zysk operacyjny wyniósł 633 miliardy KRW.
Baterie LGES wyprodukowane i sprzedane w tym roku, spełniają wymagania IRA w zakresie komponentów baterii i krytycznych minerałów, zaspokajając potrzeby klientów w zakresie ulgi podatkowej dla pojazdów elektrycznych.
Spółka zaprezentowała strategię biznesową dla rynku północnoamerykańskiego, której celem jest umocnienie silnej pozycji na rynku.

LG Energy Solution ogłosiła dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał br., odnotowując piąty z rzędu kwartalny wzrost przychodów, a także poprawę zysków operacyjnych.
Spółka wykazała skonsolidowane przychody w wysokości 8,747 bilionów KRW, co oznacza wzrost o 2,5% w ujęciu kwartalnym i 101,4% w ujęciu rocznym. Jest to również najwyższy kwartalny rekord w historii.

- Aktywnie zareagowaliśmy na silne zapotrzebowanie na EV w Ameryce Północnej. Nasze wysyłki baterii EV wzrosły dzięki stabilnej pracy zakładu GM JV (Ultium Cells) w Ohio, poprawiła się również średnia cena sprzedaży (ASP) - wyjaśnił Chang Sil Lee, dyrektor finansowy LG Energy Solution. - Dzięki naszym terminowym i strategicznym decyzjom biznesowym odnotowaliśmy piąty z rzędu kwartał wzrostu top-line od czasu pierwszej oferty publicznej w Korei Południowej (IPO).

Zysk operacyjny firmy w pierwszym kwartale wyniósł 633 miliardy KRW przy marży 7,2%, co oznacza wzrost o 166,7% w ujęciu kwartalnym i 144,6% w ujęciu rok do roku.
- Osiągnęliśmy solidny zysk operacyjny dzięki naszym ciągłym wysiłkom na rzecz innowacji kosztowych, poprzez zwiększenie efektywności kosztów materiałowych i innych wydatków oraz poprawę wydajności. Ważną rolę odegrał również efekt skali wynikający ze wzrostu liczby przesyłek - powiedział Chang Sil Lee.

Biorąc pod uwagę, że kredyt na zaawansowaną produkcję (sekcja 45X) w ramach IRA wchodzi w życie 1 stycznia 2023 r., LGES zdecydował się odzwierciedlić szacowaną kwotę kredytu podatkowego w zysku operacyjnym począwszy od pierwszego kwartału. W związku z tym, w zysku operacyjnym za pierwszy kwartał (633 miliardy KRW) uwzględniono szacowaną kwotę ulgi podatkowej w wysokości 100,3 miliarda KRW. Bez uwzględnienia szacowanej ulgi, podatkowej zysk operacyjny wyniósłby 533 miliardy KRW, co oznacza wzrost o 105,8% w stosunku do roku poprzedniego.

Wiodąca pozycja lidera na rynku w Północnej Ameryce

Od czasu wybudowania pierwszego zakładu produkującego baterie do pojazdów elektrycznych w USA w 2012 roku, firma LGES z wyprzedzeniem stworzyła zdolności produkcyjne i łańcuch dostaw w Ameryce Północnej, zaspokajając potrzeby swoich klientów OEM, którzy ubiegają się o ulgi podatkowe dla pojazdów elektrycznych, zgodnie z ustawą o redukcji inflacji.

Baterie firmy, wyprodukowane i sprzedawane w tym roku, spełniają wymóg IRA zarówno w zakresie komponentów baterii (50%), jak i krytycznych minerałów (40%). W związku z tym oczekuje się, że pojazdy elektryczne wyposażone w akumulatory LG Energy Solution będą kwalifikowały się w tym roku do uzyskania pełnej ulgi podatkowej dla pojazdów elektrycznych w wysokości 7500 USD.

Aby umocnić swoją pozycję lidera na rynku w Ameryce Północnej, LGES zamierza przyspieszyć lokalizację produkcji i montażu komponentów baterii, w tym elektrod, ogniw i modułów, a także współpracować z istniejącymi partnerami w zakresie lokalizacji produkcji separatorów i elektrolitu.

Jeśli chodzi o krytyczne minerały, firma będzie nadal rozszerzać bezpośrednie zaopatrzenie w surowce od podmiotów innych niż FEOC (Foreign Entities of Concern) i zabezpieczać materiały wyjściowe poprzez inwestycje kapitałowe i długoterminowe umowy dostaw.

Przyszłe strategie biznesowe dla Ameryki Północnej

W miarę jak wzrost rynku EV i ESS w Ameryce Północnej będzie dalej przyspieszał, a zapotrzebowanie głównych klientów na lokalną produkcję baterii będzie nadal rosło, LG Energy Solution odpowie na zapotrzebowanie rynku poprzez:

  • wzmocnienie zdolności do reagowania na rosnące zapotrzebowanie na baterie cylindryczne w USA, głównie poprzez zwiększenie dostępności dla klientów i siły negocjacyjnej w oparciu o swoją bazę produkcyjną w USA;
  • zwiększenie konkurencyjności na lokalnym rynku baterii poprzez zabezpieczenie nowych motorów wzrostu, takich jak baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) dla systemów magazynowania energii (ESS);
  • kontynuowanie wysiłków na rzecz poprawy produktywności poprzez wciąganie stabilizacji wydajności w nowych zakładach i stosowanie technologii inteligentnych fabryk.

- Mając wizję, że baterie zmienią świat, przez 30 lat byliśmy pionierem w branży i zbudowaliśmy pierwszy w Ameryce Północnej zakład produkujący baterie do EV - powiedział Youngsoo Kwon, prezes LG Energy Solution. - Teraz, gdy Stany Zjednoczone i świat uznają pojazdy elektryczne za kluczową drogę do przyszłości, mamy zamiar z dużym rozmachem, wprowadzić w życie rzeczywiste, zakrojone na szeroką skalę przejścia w kierunku elektryfikacji. Jednocześnie zmaksymalizujemy nasze podstawowe atuty w postaci konkurencyjności produktów i wiedzy operacyjnej, zapewniając najlepszą na świecie jakość produktów. – dodał Youngsoo Kwon.

LG Energy Solution posiada obecnie największą liczbę zakładów produkujących baterie, które są tworzone lub działają w USA. W tym roku spodziewa się, że 15~20 GWh będzie kwalifikować się do Advanced Manufacturing Production Credit, ulgi podatkowej przyznawanej bezpośrednio producentom baterii. Docelowo planuje zapewnić łącznie 250 GWh rocznej mocy produkcyjnej w USA z dwóch samodzielnych i czterech zakładów typu joint venture.

Pozostałe aktualności

Aktualności

29.05.2023

LG Energy Solution i Hyundai Motor Group zakładają spółkę Joint Venture produkującą og...

strzałka w prawo

Aktualności

22.05.2023

Dzień Otwarty w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

18.05.2023

LG Energy Solution Wrocław sponsorem głównym 20-lecia Koreanistyki na UAM...

strzałka w prawo

Aktualności

16.05.2023

LG Energy Solution Wrocław w Top 10 rankingu Lista 500 dziennika Rzeczpospolita...

strzałka w prawo

Aktualności

12.05.2023

ChargeTheFuture! Start programu stażowego w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

05.05.2023

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

25.04.2023

10 projektów CSR LG Energy Solution Wrocław w 21. edycji raportu Forum Odpowiedzialneg...

strzałka w prawo

Aktualności

25.04.2023

LG Energy Solution Wrocław na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym...

strzałka w prawo

Aktualności

21.04.2023

Europejski komisarz ds. środowiska z wizytą w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo