Aktualności

Aktualności

14.09.2022

LG Energy Solution Wrocław z prestiżowym tytułem na Kongresie Nowej Mobilności

strzałka w prawo

W dniach 12-14 września w Łodzi odbył się III Kongres Nowej Mobilności. Nasza firma została wyróżniona prestiżowym wyróżnieniem „Lidera Elektromobilności 2021”.

Pierwszy dzień kongresu upłynął pod znakiem debat i prezentacji na temat m.in. elektryfikacji flot oraz nadchodzących zmian w całym sektorze transportu. Głównym punktem była uroczysta gala, podczas której przyznano tytuły „Lidera Elektromobilności 2021”, najważniejszego w Polsce wyróżnienia dla firm tworzących i promujących zeroemisyjny transport. Główną nagrodę otrzymało LG Energy Solution Wrocław.

– LG Energy Solution Wrocław już od 6 lat wyznacza trendy w branży automotive. Tworzymy nowy wymiar światowego rynku motoryzacji, inspirujemy inne zagraniczne firmy do rozwijania działalności w Polsce i stale zwiększamy moce produkcyjne zakładu, aby jak najlepiej odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na samochody elektryczne. Wiemy, że elektromobilność staje się ważnym kierunkiem rozwoju światowej gospodarki i kamieniem milowym w ochronie klimatu. Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się na naszych oczach – a elektromobilność jest jej ogromną częścią. Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy tytuł Lidera Elektromobilności 2021 i stajemy na podium wspólnie z tymi, którzy walczą o lepszą przyszłość. Bardzo dziękujemy! – powiedział Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław, który odebrał wyróżnienie.

Przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław uczestniczyli także w panelu „Building a global battery leadership in Poland”, który odbył się drugiego dnia konferencji. Adrian Ciesielski, mówił m.in. o silnej pozycji Polski w światowym sektorze bateryjnym.

– Polska to europejskie centrum produkcyjne akumulatorów litowo-jonowych. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii do aut elektrycznych. Prawie 3% wartości całego polskiego eksportu stanowią właśnie baterie. LG Energy Solution Wrocław ma w tym ogromny udział – działalność spółki napędza polski rynek motoryzacyjny, co z kolei ma wpływ na branżę na całym świecie. Stale rozbudowujemy zakład, zwiększając zatrudnienie i moce produkcyjne, które w najbliższej perspektywie wyniosą 115 GWh – poinformował.

LG Energy Solution Wrocław jest partnerem Kongresu Nowej Mobilności 2022.Pozostałe aktualności

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowa...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo

Aktualności

22.02.2024

ŚNIADANIA PRASOWE LG ENERGY SOLUTION WROCŁAW...

strzałka w prawo

Aktualności

09.02.2024

Wsparcie dla Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży BOROMEO we ...

strzałka w prawo

Aktualności

26.01.2024

LG Energy Solution definiuje cel dalszego rozwoju: wzrost jakościowy...

strzałka w prawo

Aktualności

12.12.2023

Złota Setka Dolnośląskiego: LG Energy Solution Wrocław na 1 miejscu...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2023

LG Energy Solution Wrocław – mała Korea w Polsce...

strzałka w prawo