Aktualności

Aktualności

14.09.2022

LG Energy Solution Wrocław z prestiżowym tytułem na Kongresie Nowej Mobilności

strzałka w prawo

W dniach 12-14 września w Łodzi odbył się III Kongres Nowej Mobilności. Nasza firma została wyróżniona prestiżowym wyróżnieniem „Lidera Elektromobilności 2021”.

Pierwszy dzień kongresu upłynął pod znakiem debat i prezentacji na temat m.in. elektryfikacji flot oraz nadchodzących zmian w całym sektorze transportu. Głównym punktem była uroczysta gala, podczas której przyznano tytuły „Lidera Elektromobilności 2021”, najważniejszego w Polsce wyróżnienia dla firm tworzących i promujących zeroemisyjny transport. Główną nagrodę otrzymało LG Energy Solution Wrocław.

– LG Energy Solution Wrocław już od 6 lat wyznacza trendy w branży automotive. Tworzymy nowy wymiar światowego rynku motoryzacji, inspirujemy inne zagraniczne firmy do rozwijania działalności w Polsce i stale zwiększamy moce produkcyjne zakładu, aby jak najlepiej odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na samochody elektryczne. Wiemy, że elektromobilność staje się ważnym kierunkiem rozwoju światowej gospodarki i kamieniem milowym w ochronie klimatu. Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się na naszych oczach – a elektromobilność jest jej ogromną częścią. Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy tytuł Lidera Elektromobilności 2021 i stajemy na podium wspólnie z tymi, którzy walczą o lepszą przyszłość. Bardzo dziękujemy! – powiedział Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław, który odebrał wyróżnienie.

Przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław uczestniczyli także w panelu „Building a global battery leadership in Poland”, który odbył się drugiego dnia konferencji. Adrian Ciesielski, mówił m.in. o silnej pozycji Polski w światowym sektorze bateryjnym.

– Polska to europejskie centrum produkcyjne akumulatorów litowo-jonowych. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii do aut elektrycznych. Prawie 3% wartości całego polskiego eksportu stanowią właśnie baterie. LG Energy Solution Wrocław ma w tym ogromny udział – działalność spółki napędza polski rynek motoryzacyjny, co z kolei ma wpływ na branżę na całym świecie. Stale rozbudowujemy zakład, zwiększając zatrudnienie i moce produkcyjne, które w najbliższej perspektywie wyniosą 115 GWh – poinformował.

LG Energy Solution Wrocław jest partnerem Kongresu Nowej Mobilności 2022.

Pozostałe aktualności

Aktualności

18.01.2023

Global Battery Alliance wprowadza pierwszy na świecie Paszport Bateryjny...

strzałka w prawo

Aktualności

21.12.2022

LG Energy Solution Wrocław wspiera studentów Koreanistyki UAM...

strzałka w prawo

Aktualności

20.12.2022

LG Energy Solution Wrocław liderem rankingu „Lista 2000” w kategorii Motoryzacja...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2022

LG Energy Solution Wrocław ufunduje Laboratorium Elektromobilności...

strzałka w prawo

Aktualności

29.11.2022

Co w ulu bzyczy? Czyli podsumowanie uroczystości Otwarcia Przedszkola „Ul”...

strzałka w prawo

Aktualności

25.11.2022

Przy LG Energy Solution Wrocław powstało przedszkole publiczne. Trwa rekrutacja dzieci...

strzałka w prawo

Aktualności

28.10.2022

Serce dla ZOL. Wsparcie LG Energy Solution Wrocław dla potrzebujących dzieci  ...

strzałka w prawo

Aktualności

28.09.2022

Dzień Otwarty w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

09.09.2022

LG Energy Solution Wrocław partnerem Kongresu Nowej Mobilności 2022...

strzałka w prawo