Aktualności

Aktualności

07.06.2022

LG Energy Solution Wrocław Patronem Tytularnym wydarzenia EV Experience

strzałka w prawo

Światowy lider zaawansowanych systemów litowo-jonowych, m.in. dla samochodów elektrycznych, został Patronem Tytularnym EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Organizatorami nieszablonowej imprezy, która odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin, są Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Poprzez organizację jazd testowych, szkoleń, warsztatów technicznych i sesji merytorycznych oraz wielu innych aktywności edukacyjnych, EV Experience będzie promować zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczną jazdę. Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) nawiązuje strategiczną współpracę z Patronem Tytularnym: LG Energy Solution Wrocław. To światowy lider dostarczający zaawansowane baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV), produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii (ESS). Podwrocławski park technologiczny stanowi pierwsze i zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Jednocześnie z ekspansją technologiczną i wydajnościową LG Energy Solution Wrocław angażuje się w działania promujące zrównoważony transport, dlatego zdecydowało się na partnerstwo w ramach EV Experience, które zmienia nazwę na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław.

W LG Energy Solution Wrocław od samego początku kreujemy nowy wymiar światowego rynku motoryzacji. Od momentu rozpoczęcia działalności blisko 6 lat temu w Polsce, wyznaczamy trendy w branży automotive. Elektromobilność to nie tylko chwilowa moda, ale ważny kierunek rozwoju światowej gospodarki. Potwierdza to rosnące zapotrzebowanie na baterie - wyjaśnia Sukwon Choi, Prezes Zarządu LG Energy Solution Wrocław. – Cieszymy się, że zostaliśmy partnerem EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, którego nadrzędnym celem jest promocja elektromobilności. Wpisuje się to w nurt podejmowanych przez nas starań, by kształtować odpowiedzialne względem klimatu postawy. Nasz wrocławski zespół ma okazję testować pojazdy elektryczne na co dzień, natomiast EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław umożliwi to zdecydowanie większej liczbie osób. Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu - dodaje Sukwon Choi.

Zapoczątkowana współpraca z LG Energy Solution Wrocław to najlepszy dowód, że promocja elektromobilności to jedno z ważniejszych zadań w procesie transformacji napędowej i dążeniu do neutralności klimatycznej. Z tego względu wraz z Patronem Tytularnym podejmujemy trud propagowania najlepszych europejskich doświadczeń poprzez możliwość zobaczenia i testowania pojazdów w pełni elektrycznych. Właśnie z tego powodu wspólnie przygotowujemy unikatowe w skali Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, które odbędzie się już 24-25 czerwca na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to pierwsze w Polsce wydarzenie o unikalnej, nowoczesnej formule oraz skali. Zaprojektowane z myślą o osobach prywatnych, które chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności, a także firm, które zapewniają nowoczesną mobilność pracownikom. W tym celu na Torze Modlin zaprezentowane zostaną najnowsze modele aut elektrycznych wszystkich dostępnych na polskim rynku marek. Uzupełnieniem e-mobilnego portfolio będą niezliczone i inspirujące warsztaty o tym, jak przestawić się na jazdę elektryczną i co należy wiedzieć o zeroemisyjnym transporcie.

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wejść na stronę: www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena dla wariantu jednoosobowego to 99 zł, a rodzinnego 149 zł. Bilet upoważnia do wstępu na obiekt Tor Modlin oraz możliwości korzystania z wielu jazd testowych samochodami elektrycznymi (zapisy na przejazdy próbne odbywać się będą na miejscu w dniu wydarzenia), jak też szeregu wykładów poświęconych tematyce elektromobilności. Podczas wydarzenia nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. W samo południe odbędzie się II Zlot EV Klub Polska – pojawią się setki samochodów elektrycznych. Ich właściciele, członkowie Klubu, będą dzielić się swoimi doświadczeniami z gośćmi. Przez cały dzień będzie możliwość testowania mikromobilności, e-skuterów, e-hulajnóg czy e-rowerów, jak również skorzystania z Food Trucków.

EV Experience to unikatowe wydarzenie na skalę Polski i Europy. Celem jest, by w jednym miejscu zgromadzić jak najwięcej nowych pojazdów elektrycznych, które będzie można testować na dwóch częściach toru w Modlinie – sportowej i praktycznej. To jedna z głównych zalet wydarzenia, ponieważ do tej pory nie było możliwości, by wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić samochody elektryczne, zwłaszcza w warunkach jazdy sportowej, jak też podnosząc umiejętności w bezpiecznej jeździe. Na potrzeby EV Experience przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje. Wśród tych najciekawszych można wymienić m.in. drugi zlot pojazdów elektrycznych czy mistrzostwa w klasie seryjnych samochodów elektrycznych EV Klub Polska Cup – komentuje Łukasz Lewandowski, koordynator Fundacji EV Klub Polska.

Dowiedz się więcej: https://evexp.pl/Pozostałe aktualności

Aktualności

24.05.2024

Wspieramy BioHackathon na Politechnice Warszawskiej...

strzałka w prawo

Aktualności

17.05.2024

Awansowaliśmy na 7. miejsce „Listy 500” Rzeczpospolitej...

strzałka w prawo

Aktualności

29.04.2024

LG Energy Solution koncentruje się na wzmocnieniu swojej konkurencyjności...

strzałka w prawo

Aktualności

22.04.2024

Dzień Innowacji w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

19.04.2024

5 projektów CSR od LG Energy Solution wyróżnionych w 22. edycji Raportu Foru...

strzałka w prawo

Aktualności

20.03.2024

Nauka i biznes łączą siły we Wrocławiu. Uniwersytet WSB Merito i LG Ene...

strzałka w prawo

Aktualności

15.03.2024

Akademickie Targi Pracy PWr z LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.03.2024

LG Energy Solution rozpoczyna współpracę z Qualcomm, by opracować zaawansowa...

strzałka w prawo

Aktualności

12.03.2024

Relacja ze śniadania prasowego 29.02.2024...

strzałka w prawo

Aktualności

28.02.2024

Przedszkole Ul gospodarzem II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki...

strzałka w prawo