Aktualności

Aktualności

20.12.2022

LG Energy Solution Wrocław liderem rankingu „Lista 2000” w kategorii Motoryzacja

strzałka w prawo

14 grudnia 2022 w Warszawie odbyła się Gala „Lista 2000”, wieńcząca coroczny ranking najważniejszych dla polskiej gospodarki przedsiębiorstw według dziennika Rzeczpospolita. LG Energy Solution Wrocław zajęło pierwsze miejsce w kategorii Motoryzacja. Spółka znalazła się również w Top 10 głównego zestawienia, zdobywając 8 miejsce!

Lista 2000 to coroczne zestawienie przygotowywane przez redakcję „Rzeczpospolitej”, w którym wyróżniane są firmy mające największy wpływ na polską gospodarkę. Pod uwagę brane są takie kryteria jak suma przychodów, zatrudnienie, udział eksportu w sprzedaży czy nakłady inwestycyjne.

- Polska to europejskie centrum produkcyjne akumulatorów litowo-jonowych. Jest największym
w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii do aut elektrycznych: prawie 3% wartości całego polskiego eksportu stanowią właśnie akumulatory. LG Energy Solution Wrocław ma w tym ogromny udział  - stale rozbudowujemy zakład, zwiększamy zatrudnienie i moce produkcyjne, inspirując tym samym inne zagraniczne firmy do rozwijania działalności w Polsce. Wyjątkowa nagroda, którą dzisiaj odbieramy, ma dla nas podwójne znaczenie: wskazuje, że nasze działania napędzają nie tylko rynek motoryzacji i elektromobilności, ale także polską gospodarkę i jej pozycję na świecie. Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się na naszych oczach, tu w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy tego częścią – zarówno w wymiarze krajowym, jak i globalnym – i znajdujemy się wśród firm wyróżnionych na Liście 2000. Bardzo dziękujemy – powiedział Yong Girl Lee, Business Support Director LG Energy Solution Wrocław, odbierając nagrodę.

Spółka została wyróżniona również w rankingu „Lista 500” – zestawieniu największych polskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów, przygotowywanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita.

„Spektakularnym debiutantem w czołowej dziesiątce jest spółka LG Energy Solution Wrocław, zajmująca się produkcją baterii dla przemysłu motoryzacyjnego. Zanotowała w 2021 r. ponad 27,4 mld zł przychodów, co oznacza w ujęciu rocznym wzrost o niemal 52 proc. Pozwoliło jej to na awans z pozycji 56. przed rokiem na dziewiątą obecnie.”

Pozostałe aktualności

Aktualności

18.01.2023

Global Battery Alliance wprowadza pierwszy na świecie Paszport Bateryjny...

strzałka w prawo

Aktualności

21.12.2022

LG Energy Solution Wrocław wspiera studentów Koreanistyki UAM...

strzałka w prawo

Aktualności

08.12.2022

LG Energy Solution Wrocław ufunduje Laboratorium Elektromobilności...

strzałka w prawo

Aktualności

29.11.2022

Co w ulu bzyczy? Czyli podsumowanie uroczystości Otwarcia Przedszkola „Ul”...

strzałka w prawo

Aktualności

25.11.2022

Przy LG Energy Solution Wrocław powstało przedszkole publiczne. Trwa rekrutacja dzieci...

strzałka w prawo

Aktualności

28.10.2022

Serce dla ZOL. Wsparcie LG Energy Solution Wrocław dla potrzebujących dzieci  ...

strzałka w prawo

Aktualności

28.09.2022

Dzień Otwarty w LG Energy Solution Wrocław...

strzałka w prawo

Aktualności

14.09.2022

LG Energy Solution Wrocław z prestiżowym tytułem na Kongresie Nowej Mobilności...

strzałka w prawo

Aktualności

09.09.2022

LG Energy Solution Wrocław partnerem Kongresu Nowej Mobilności 2022...

strzałka w prawo