Już od listopada startują bezpośrednie loty z Wrocławia do Seulu. Pre-inauguracyjny K-weekend, który odbył się 28-29 października na terenie wrocławskiego lotniska, zgromadził tłumy entuzjastów południowo-koreańskiej kultury. Partnerem wydarzenia była firma LG Energy Solution Wrocław.
- W piątek 27 października miało miejsce spotkanie samorządu województwa dolnośląskiego, marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, ambasadora Republiki Korei w Polsce Hoonmin Lim, przedstawicieli LG Energy Solution Wrocław oraz stowarzyszenia koreańskiego we Wrocławiu.
- Spółka LG Energy Solution Wrocław została partnerem pre-inauguracji lotów bezpośrednich na trasie Wrocław-Seul.
- Podczas wydarzenia K-Weekend chętni mogli zapoznać się nie tylko z południowo-koreańską kulturą, ale również narodową technologią, której przedstawicielem była marka LG Energy Solution Wrocław, wiodący producent baterii do aut elektrycznych na świecie.
W nadchodzący piątek odleci pierwszy samolot z Wrocławia do Seulu. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą nowoczesnym samolotem – Boeingiem 787-8 Dreamliner i wylądują na jednym z największych hubów w Azji – lotnisku Incheon. Loty Wrocław-Seul zaplanowano raz w tygodniu, w piątki w godzinach popołudniowych. Trasę będą obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT.
Inauguracja bezpośredniego połączenia lotniczego Wrocław-Seul
Z okazji otwarcia nowej trasy w piątek 27 października miało miejsce spotkanie samorządu województwa dolnośląskiego, marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, ambasadora Republiki Korei w Polsce Hoonmin Lim, przedstawicieli LG Energy Solution Wrocław oraz stowarzyszenia koreańskiego we Wrocławiu. Strony zgodziły się, że to nowe połączenie jest bardzo ważne nie tylko dla Dolnego Śląska, Wrocławia, ale przede wszystkim dla kilku tysięcy Koreańczyków mieszkających w Polsce. Tylko w regionie dolnośląskim mieszka bowiem ponad połowa całej społeczności koreańskiej w Polsce, czyli 2,5 tys. osób.
– Często dostawałem pytania w Korei o położenie Wrocławia. Tłumaczyłem, że to 3,5 godziny drogi z Warszawy. Od momentu rozpoczęcia bezpośredniego połączenia jako prezes będę mówił: po prostu jestem we Wrocławiu. To bezpośrednie połączenie zmniejszy długość samego lotu, a także odległość między państwami. Chodzi o zlikwidowanie dystansu psychologicznego. Jeżeli ten dystans się zmniejszy, dużo łatwiejsze stanie się porozumienie. To przenośne znaczenie lepszego połączenia między naszymi państwami jest ważne. – przyznaje Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław.
K-weekend na wrocławskim lotnisku
W ramach przygotowań do lotu chętni mogli uczestniczyć w wydarzeniu pre-inauguracyjnym. K-weekend w Porcie Lotniczym Wrocław odbył się 28-29 października i przyciągnął wiele osób zainteresowanych południowo-koreańską kulturą, a także wywodzącą się z Korei Południowej technologią bateryjną, której w całej Europie patronuje podwrocławska spółka LG Energy Solution Wrocław.
W ramach wydarzenia firma LG Energy Solution Wrocław zaproponowała uczestnikom odpoczynek w swojej strefie chill-out oraz quiz wiedzy z nagrodami. Spółka była oficjalnym partnerem K-weekend organizowanego przez Port Lotniczy Wrocław.
– Połączenie lotnicze Wrocław-Seul jest dla nas bardzo ważne, ponieważ diametralnie skraca dystans. Do tej pory nasi pracownicy byli zmuszeni korzystać z lotów z przesiadką, a od piątku już po 11 godzinach bezpośredniego lotu będą mogli być w domu. – komentuje Klaudia Piątek, managerka Działu PR/CSR w LG Energy Solution Wrocław – Wielu naszych pracowników już się cieszy, że niedługo przyjedzie do nich rodzina, albo że oni będą mogli szybciej pojawić się wśród bliskich. Jestem pewna, że to połączenie przyczyni się do dalszego rozwoju polsko-koreańskiej współpracy. – dodaje rzeczniczka firmy.
W programie weekendowego wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty tradycyjnej koreańskiej kaligrafii, pokaz Taekwondo, spotkanie autorskie z Mijin Mok – autorką książki ” 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską”, występ Hae-eo-hwa Korean Fan Dance Team czy projekcja oscarowego filmu “Minari” w reżyserii Lee Isaaka Chunga.