Biuro prasowe

Aktualności

02.08.2022

LG Energy Solution angażuje start-upy w rozwój technologii baterii nowej generacji

LG Energy Solution organizuje „LGES Battery Challenge 2022”, międzynarodowy konkurs dla start-upów technologicznych. Do zdobycia granty finansowe do 1 mln $ na badania w sektorze baterii do aut elektrycznych.

 

LG Energy Solution kontynuuje swoje wysiłki na rzecz wspierania technologii baterii nowej generacji, angażując start-upy z branży elektromobilnej. Producent baterii organizuje „LGES Battery Challenge 2022”, międzynarodowy konkurs mający na celu identyfikację start-upów pod kątem potencjalnych inwestycji i współpracy.

 

Dzięki inicjatywie, LG Energy Solution tworzy społeczność firm stawiających pierwsze kroki w szybko rozwijającej się branży. Firma jest gospodarzem konkursu już po raz trzeci.
W „LGES Battery Challenge 2022” mogą wziąć udział start-upy specjalizujące się w technologiach związanych z bateriami. Tegoroczna edycja programu obejmuje trzy główne kategorie: technologie bateryjne w zakresie materiałów, zarządzanie i kontrola oraz inteligentna fabryka. Do finału wyłonionych zostanie aż 10 start-upów. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie, a także będzie mógł nawiązać współpracę z LG Energy Solution.

 

– Organizując programy takie jak Battery Challenge i Open Innovation, LG Energy Solution dąży do utrzymania pozycji lidera w branży akumulatorowej – powiedział Youngjoon Shin, CTO of LG Energy Solution. – LG Energy Solution będzie nadal prowadzić zaawansowane badania związane z bateriami we współpracy ze start-upami, a także z wybitnymi uczonymi i organizacjami akademickimi na całym świecie – dodał Shin.

 

Zgłoszenia są przyjmowane do 16 września na stronie konkursu: www.lgesbatterychallenge2022.com Finałowy Pitch Day odbędzie się w lutym 2023 roku w Seulu.

strzałka w prawo