Skip to content
Wspieramy BioHackathon na Politechnice Warszawskiej

Wspieramy BioHackathon na Politechnice Warszawskiej

W dniach 24-26 maja LG Energy Solution Wrocław z dumą wspiera BioHackathon, który jest częścią wydarzenia ENHANCE Hackathons organizowanego w Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej. Jako partner tego innowacyjnego przedsięwzięcia jesteśmy zaangażowani w promowanie postępu w dziedzinie biotechnologii i gospodarki obiegu zamkniętego.

Reguły BioHackathonu

BioHackathon koncentruje się na opracowywaniu przez uczestników rozwiązań problemów związanych z branżą. Zespoły 4-5 osób będą miały dwa dni na tworzenie, opracowywanie i prezentowanie rozwiązań na styku biologii i technologii. Wydarzenie ma na celu zachęcenie studentów do nawiązania nowych kontaktów naukowych i poszerzenia wiedzy na temat aktualnych wyzwań w dziedzinie biotechnologii. Realizacja zadań BioHackathon będzie wymagać od uczestników synergii różnych dyscyplin, efektywnej pracy w zespołach i studiowania istniejących rozwiązań.

Wyniki pracy zespołów zostaną przedstawione opinii publicznej ostatniego dnia. Ponadto uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach umiejętności miękkich i wykładach związanych z sektorem nauk przyrodniczych. Aktywny udział naukowej rady doradczej gwarantuje uczestnikom rzetelną informację zwrotną, opracowanie pomysłu, a być może nawet wdrożenie stworzonego rozwiązania.

Uczestnicy wydarzenia nie tylko poszerzą wiedzę w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, ale również sami opracują rozwiązania pozwalające na waloryzację odpadów metodami biotechnologicznymi.  

Zwycięzcy BioHackathonu otrzymają nagrodę 2 000 €, a wszyscy uczestnicy za udział w rywalizacji dostaną 1 punkt ECTS.

Więcej o BioHackathonie na Politechnice Warszawskiej przeczytasz na: https://www.ch.pw.edu.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/ENHANCE-BioHackathon-na-Politechnice-Warszawskiej

Wierzymy, że kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie uczestników przyczynią się do tworzenia rozwiązań z potencjałem rewolucyjnego wpływu na przyszłość biotechnologii. Jako firma LG Energy Solution Wrocław, jesteśmy przekonani, że wsparcie takich wydarzeń jak BioHackathon jest kluczowe dla rozwoju nauki i edukacji w Polsce. Nasze partnerstwo z Politechniką Warszawską to kolejny krok w kierunku zacieśniania współpracy z uczelniami wyższymi i wspierania młodych talentów, którzy będą kształtować przyszłość naszej planety.

Nasza współpraca z akademickimi ośrodkami pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń, co jest nieocenione w dążeniu do doskonałości i pionierskich rozwiązań w dziedzinie energii. Wspieramy projekty badawcze, stwarzamy możliwości praktyk i staży, a także angażujemy się w organizację konferencji i warsztatów, które są platformą dla wymiany myśli i idei.

O Kole Naukowym Biotechnologów Herbion:

Koło Naukowe Biotechnologów Herbion jest organizacją zrzeszającą młodych pasjonatów nauki, w szczególności biotechnologii i nauk pokrewnych. Jego historia sięga roku 2003. W 2013 roku z inicjatywy Członków naszego Koła oraz studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powstało Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne „Symbioza”.

Obecnie, Koło koncentruje swoją działalność na trzech obszarach: popularyzacji nauki, realizacji projektów naukowych oraz rozwoju wiedzy i umiejętności Członków. W ramach popularyzacji nauki, organizowane są pokazy naukowe i warsztaty, takie jak Uniwersytet Dzieci. Rocznie Herbion przygotowuje stanowisko na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, oraz bierze udział w Pikniku Edukacyjnym Politechniki Warszawskiej.

Ostatnie projekty z Grantów Rektorskich i Małych Puli to:

– (2023) Opracowanie nowego sposobu produkcji nanoemulsji jako nośników leków 

– (2023) BioTeU. – Bioługowanie telluru z paneli fotowoltaicznych jako element górnictwa miejskiego. (ang. Bioleaching of Tellurium from photovoltaic panels as a part of Urban Mining)

– (2019) Izolacja i identyfikacja mikroorganizmów zdolnych do degradacji ksenobiotyków 

– (2018) Produkcja biosufaktantów przez nowo wyizolowane szczepy drożdży 

Ponadto nieprzerwanie od 2016 roku prowadzimy projekt „PiWo”, umożliwiający studentom rozwój naukowy i zapewnienie możliwości wykorzystania teoretycznej wiedzy biotechnologicznej w praktyce.