Biuro prasowe

Aktualności

25.10.2021

Otwarcie Centrum Ratowniczo-Gaśniczego przy LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław otworzyło Centrum Ratowniczo-Gaśnicze na terenie centrum produkcyjnego w Biskupicach Podgórnych. Inwestycja jest kolejnym działaniem zapewniającym najwyższy poziom bezpieczeństwa zakładu, a także wszystkich spółek działających na terenie strefy ekonomicznej Euro-Park Wisłosan i mieszkańców okolicznych miejscowości.

 

LG Energy Solution Wrocław jest największym pracodawcą na terenie podwrocławskiego parku przemysłowego. Producent baterii do aut elektrycznych zatrudnia około 10 tys. osób oraz zajmuje blisko połowę z 210 ha terenów Biskupic Podgórnych przeznaczonych pod inwestycje. Z działalnością tak dużego przedsiębiorstwa wiążą się również dodatkowe środki bezpieczeństwa.

 

Od czasu rozpoczęcia w 2016 r. naszej inwestycji w Biskupicach Podgórnych, LG Energy Solution Wrocław zostało wiodącym na świecie producentem baterii do aut elektrycznych. Tym bardziej się cieszę, że dzięki działaniu Centrum Ratowniczo-Gaśniczego będziemy w stanie jeszcze lepiej chronić bezpieczeństwo i cenne życie wszystkich członków naszego zespołu, a także zapobiegać wszystkim potencjalnie groźnym sytuacjom – mówi Sukwon Choi, Prezes Zarządu LG Energy Solution Wrocław.

 

W czasie jednej zmiany nad bezpieczeństwem zakładu czuwa 8 strażaków: 2 dyżurnych oraz 6 gotowych do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych. Wszyscy są pracownikami LG Energy Solution Wrocław. Dzięki znajomości terenu oraz całodobowej dyspozycyjności strażacy mogą już w ciągu 3 minut być na miejscu zdarzenia. Dla porównania, obecnie w dalszym ciągu najbliższa jednostka Państwowej Straży Pożarnej jest oddalona o co najmniej 15 minut jazdy od strefy ekonomicznej.

 

Od blisko 17 lat jestem świadkiem rozwoju strefy ekonomicznej, która stała się wielkim ośrodkiem przemysłu
w gminie Kobierzyce. Dzisiaj jednak nie świętujemy otwarcia kolejnej fabryki, ale centrum służącego zarówno zakładom produkcyjnym, jak i okolicznym mieszkańcom. Dodatkowo jesteśmy w trakcie finalizacji budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Tyńcu Małym. Jest to kolejna inwestycja, która będzie zapewniała wysoki poziom bezpieczeństwa parku przemysłowego w Biskupicach Podgórnych
– komentuje Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce.

 

Strażacy LG Energy Solution Wrocław mogą interweniować zarówno w przypadku pożarów, zasłabnięć pracowników czy nawet wypadków na drogach parku przemysłowego. Dodatkowo dzięki kilkuset kamerom mają podgląd na obszary produkcyjne Spółki, a także nadzorują system sygnalizacji przeciwpożarowej, na który składa się ponad 50 tys. urządzeń detekcji pożaru. Takie rozwiązania pozwalają jeszcze szybciej reagować na potencjalne zagrożenie. Wszyscy pracownicy Centrum posiadają uprawnienia Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do dyspozycji strażaków są dwa wysokiej klasy pojazdy ratowniczo-gaśnicze: lekki o pojemności 300 litrów wody oraz średni o pojemności 3 tys. litrów wody.

 

Centrum Ratowniczo-Gaśnicze mieści się w centralnym punkcie zakładu, w nowopowstałym budynku o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych. Obiekt, posiadając system podtrzymania, jest w pełni niezależny i pełni swoje funkcje nawet w przypadku braku napięcia.

strzałka w prawo